آجر نسوز کویر یزد که سالها به عنوان تشک مرد کوهنورد استفاده می شد

آجر نسوز کویر یزد هزاران سال است که در بریتانیا مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد حداقل 150 سال دوام می‌آورد و بسیاری از آجرها به میزان قابل توجهی دوام بیشتری دارند.

آجرهای بتنی محصول جدیدتری هستند و نمونه‌های زیادی از دهه‌های 1980 و 90 وجود دارد که در آن رنگدانه‌ها از آجر شسته شده و در نتیجه ظاهر بتن خاکستری کسل‌کننده‌ای ایجاد می‌شود.

یکی از دلایلی که خواص آجر رسی ارزش خود را حفظ می کند این است که به روشی جذاب به آب و هوا و پیری تمایل دارند.

هنگامی که کمی جزئیات بیشتری را بررسی کنید، به راحتی می توانید تفاوت بین آجرهای سفالی و بتنی را ببینید. برای اطمینان از به حداکثر رساندن مزایایی که ما با آجرکاری تاریخی مرتبط می‌کنیم، مهم است که کمی عمیق‌تر کاوش کنیم و فرض نکنیم که “آجر یک آجر است.

BDA یک اینفوگرافیک تهیه کرده است که تفاوت ها را توضیح می دهد. از اینجا قابل دانلود است.

برای اطلاعات بیشتر لطفاً به وب سایت انجمن توسعه آجر مراجعه کنید.

سخنان میس ون در روهه به طور خلاصه به ویژگی های خام و اساسی سنگ تراشی اشاره دارد که آن را به یکی از محبوب ترین مصالح ساختمانی معماری تبدیل کرده است.

از لوئیس خان گرفته تا فرانک لوید رایت، برخی از بزرگترین معماران قرن گذشته با نماهای آجری قابل توجه خود تخیل جمعی جهان را به تسخیر خود درآورده‌اند و برخی ساختمان‌های واقعاً نمادین را با فروتن‌ترین رسانه‌ها خلق کرده‌اند.

علیرغم منشا باستانی آن، بافت، رنگ و شکل متنوع آجر باعث می شود که معماران به طور مداوم کاربردهای جدید و غیرمنتظره ای را کشف کنند که این ماده همه کاره را برای نیازهای در حال تکامل مشتریان مهار می کند.

بسیاری از نماهای آجری به ما می آموزند که چگونه می توان از مواد برای ایجاد یک پوشش ساختمانی پر از رنگ، بافت و لذت رسمی استفاده کرد.

به همین دلیل است که ما برخی از جزئیات آجر الهام بخش مورد علاقه خود را انتخاب کرده ایم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.