آویشن کوهی برای مو به سرعت در لاغری شما موثر است

آویشن کوهی برای مو شگفت انگیز است که منشا آن دریای مدیترانه است و هزاران سال است که مورد استفاده قرار می گیرد. از گیاهان رز کوهستانی:

آویشن یک گیاه معطر از خانواده نعناع است که ارتفاع آن به پانزده اینچ (حدود 40 سانتی متر) می رسد، با برگ های گرد کوچک و گل های صورتی روی ساقه های چوبی.

آویشن

امروزه این گیاه در سراسر آمریکای شمالی رایج است، اما منشأ آن در جنوب مدیترانه است. کارشناسان زبان به ما می گویند که نام آن از کلمه یونانی thumus یا شجاعت گرفته شده است.

در قرون وسطی، شوالیه ها به نشانه شجاعت، شاخه های آویشن را روی زره خود می پوشیدند.

تصور می شد این عطر در بحبوحه نبرد به آنها قدرت می بخشد.

استفاده از آویشن
آویشن بیشتر به عنوان ادویه در مصارف آشپزی استفاده می شود و طعم معطر و غنی آن برای سوپ، خورش و ماریناد عالی است. من از آن در گیاهان خانگی خود در پروونس و سایر ترکیبات ادویه خانگی استفاده می کنم.

همچنین اغلب به عنوان یک درمان طبیعی استفاده می شود، اگرچه باید با دقت استفاده شود زیرا بسیار قوی است و در مقادیر زیاد می تواند خطرناک باشد. از آنجایی که آویشن از خانواده نعناع است، من اغلب از آن به صورت معطر برای مشکلات تنفسی استفاده می کنم.

برگرفته از کتاب گیاه شناسی عملی:

اگرچه در دوران مدرن به عنوان یک گیاه آشپزی شناخته می شد، اما گذشتگان آن را به دلیل قدرت دارویی آن می شناختند.

به گفته کالپپر، آویشن یک تقویت‌کننده نجیب برای ریه‌ها است، به همان اندازه که رشد می‌کند، و همچنین درمان بهتری برای سیاه سرفه وجود ندارد.

بدن را از خلط پاک می کند و برای تنگی نفس داروی عالی است.

آنقدر بی ضرر است که نیازی به ترس از استفاده از آن ندارید. ضماد ساخته شده از آن ورم های گرم و زگیل را از بین می برد و سیاتیک و تیرگی بینایی را کمک می کند و هر گونه درد و سختی طحال را برطرف می کند.

برای کسانی که مبتلا به نقرس هستند بسیار عالی است و گیاهی که در داخل مصرف شود برای معده بسیار راحت است.

گیاه‌پزشکان مدرن آویشن را به‌خاطر خواص خلط‌آور و ضدباکتریایی‌اش ارزش می‌دهند و اغلب در آماده‌سازی برای حمایت و محافظت از سیستم تنفسی استفاده می‌شود.

اسانس یک ضد عفونی کننده موثر و نگهدارنده طبیعی است که در بسیاری از آماده سازی های پوست، نه تنها به دلیل اثر درمانی، بلکه برای محافظت از خود محصول در برابر آلودگی های میکروبی و فساد استفاده می شود.

مطالعات اخیر بسیاری از طیف وسیعی از اثرات آویشن را تایید کرده اند و حتی خواص آنتی اکسیدانی قوی را که پیامدهای ضد پیری دارند، شناسایی کرده اند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.