استفاده از ترکیب رنگ ها در روانشناسی

اگر به روانشناسی رنگ ها پایبند باشید، می توانید از رنگ خوراکی قرمز در ترکیب های مختلف استفاده کنید تا به روش های مختلف بر زبان آموزان تأثیر بگذارد.

اگر تازه شروع به استفاده از روانشناسی رنگ در دوره های آموزشی خود کرده اید، بیشتر از 3 تن استفاده نکنید (با گذشت زمان بهتر خواهید شد)، و به یاد داشته باشید که از رنگ ها در نسبت 60:30:10 به جای هر 3 رنگ به طور مساوی استفاده کنید.

مقادیر روانشناسی رنگ و تئوری رنگ خوراکی ژله ای را بخوانید تا ایده دقیق تری از رنگ هایی که برای دوره های خود انتخاب کنید به دست آورید.

موارد زیر تداعی های رنگ قرمز خوراکی ۱۴۰۱ کلی است که مشخص شده است که احساسات خاصی را در افراد برمی انگیزد.

آبی
آبی نشان دهنده اعتماد، صلح، نظم و وفاداری است و مورد علاقه سازمان های شرکتی است. آبی هرگز نباید با غذا استفاده شود زیرا گرسنگی را مهار می کند.
رنگ زرد
زرد نشان دهنده شادی، سرگرمی یا بازیگوشی است و بنابراین توسط برندهایی رنگ خوراکی آمیتیدا استفاده می شود که می خواهند مشتریان آنها را با شادی مرتبط کنند.

به عنوان مثال، سازمان هایی که با اسباب بازی ها، آب نبات ها، غذاها، ورزش های ماجراجویی و غیره سروکار دارند. رنگ زرد نیز برای جلب توجه به چیزی استفاده می شود، به همین دلیل است که از آن در علائم راهنمایی و رانندگی استفاده می شود.
سبز
سبز با طبیعت، خلاقیت و آرامش همراه است. معمولاً توسط سازمان هایی استفاده می شود که می خواهند خود را با طبیعت و محیط زیست مرتبط کنند.

سبز همچنین با ایمنی و “انجام کارها” مرتبط است، به همین دلیل است که می توان از آن به عنوان یک تماس برای اقدام در دوره های یادگیری دیجیتال استفاده کرد.
نارنجی
نارنجی با احساس فوریت همراه است، اما در عین حال سرگرم کننده است. نارنجی رنگی بسیار جذاب اما جذاب است، به همین دلیل است که توسط شرکت‌های تجارت الکترونیک روی دکمه‌های «افزودن به سبد خرید» استفاده می‌شود.

می توان از آن در یادگیری دیجیتالی استفاده کرد تا روی زبان آموزان تاثیر بگذارد تا روی یک دکمه کلیک کنند.

 • منابع:
  1. The Role Of Color Psychology In Instructional Design
 • تبلیغات: 
  1. داستان آلوئه ورا که در مریخ می روید!
  2. نوعی گلاب که فرمانروایان مصر به همسر خود هدیه می دادند
  3. آتش نشان چگونه کودک را زیر کنجاله نجات داد؟
  4. رسم عجیب مردم نیوزیلند برای خوردن سوهان

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.