استفاده از ورق های طلا در بافت الیاف پارچه لباس کردی سنندج

الیاف کتان که در پارچه ملحفه ای استفاده می شود معمولاً می توان با “گره” آنها که به انعطاف پذیری و بافت پارچه می افزاید، شناسایی کرد. سطح مقطع الیاف کتان از اشکال چند ضلعی نامنظم تشکیل شده است که به بافت درشت پارچه کمک می کند.

کتانی یک پارچه “سفتی” است و کمتر به پوست می چسبد. وقتی دور می زند، به سرعت خشک می شود و دوباره خنک می شود. لباس‌های تابستانی که از کتانی ساخته شده‌اند دارای نفوذپذیری هوای بالایی هستند که باعث می‌شود هوا به راحتی از پارچه عبور کند و به بدن اجازه تنفس می‌دهد.

علاوه بر خنکی و قابلیت جذب بالای کتان و پارچه مخمل، این پارچه ها دارای یک ویژگی بسیار مطلوب دیگر هستند. ویژگی های هدایت حرارتی خوب. رسانایی گرمایی به میزان انتقال گرما از طریق پارچه اشاره دارد.

از آنجایی که کتانی به سرعت اجازه خروج گرما را می دهد، خنک کننده را بیشتر بهبود می بخشد. ادعا می شود که رسانایی گرمایی کتان پنج برابر پشم و هجده برابر بیشتر از ابریشم است.

پارچه

یک چیز دیگر، بافت کتانی در پارچه لباس کردی سنندج نیز گرما را بهتر منعکس می کند. این بدان معنی است که بلوز کتانی، لباس کتان یا پیراهن دارای ویژگی های “سایه دهی” خوبی هستند و دوباره  پوشنده لباس کتانی احساس خنکی می کند.

استفاده از لباس‌های کتانی راحت است: از آنجایی که الیاف کتانی یک الیاف گیاهی طبیعی است، دارای مقدار زیادی سوراخ هوا است. بنابراین، هنگام پوشیدن این لباس‌های کتان، هوا می‌تواند وارد و خارج شود و این لباس‌ها را کاملاً راحت می‌کند.

الیاف کتان از پنبه قوی‌تر است: یکی دیگر از دلایل ارزانی کتان و قیمت پارچه برزنت دیجی کالا، محبوبیت الیاف کتان و برزنت است که شما مانند پنبه در الیاف کتان راحتی خواهید داشت، اما قدرت الیاف کتان دو برابر الیاف پنبه است.

حداکثر لباس ورزشی که در آن استحکام مهم است، در آنجا از لباس های کتانی ساخته شده از الیاف کتانی به طور گسترده استفاده می شود.

 • منابع:
  1. Article on linen fibres/fabric
 • تبلیغات: 
  1. یکی از بازی فکری دخترانه برای دختران 5 ساله و بزرگتر
  2. گرده افشانی فلفل دلمه ای شیرین ماده
  3. راز شگفت انگیز در مورد جانوران!
  4. کاشت نهال فلفل دلمه ای در گلدان

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.