استفاده از کمپوست به عنوان کود

سه سال پیش، تیمی از کشاورزان فرانسوی و دانشمندان محیط زیست کود مرغی نوبل مروری جامع از آنچه علم مدرن در حال حاضر در مورد ورمی کمپوست می داند منتشر کردند.
محققان 68 مطالعه بررسی شده جداگانه را پوشش دادند و کود مرغی پلیتی تجزیه و تحلیل کردند که جزئیات تحقیقات و آزمایشات انجام شده در سطح جهانی را شرح می دادند.
به دنبال این بودند که مشخص کنند آیا شواهد به نفع ورمی کمپوست به عنوان یک کود طبیعی ایده آل بیش از حدس و حدیث است. آنها تحت تأثیر این تمرین بیرون آمدند.
آنها نوشتند: «ما دریافتیم که ورمی کمپوست و کود آهن حیوانی باعث افزایش متوسط ​​26 درصدی در بازده تجاری، 13 درصدی در زیست توده کل، 78 درصدی در زیست توده اندام هوایی و 57 درصدی در زیست توده ریشه شده است.
به عبارت دیگر، محصولاتی که با ورمی کمپوست رشد می کنند، بزرگتر، قوی تر می شوند و به طور متوسط ​​غذای بیشتری تولید می کنند.
آنها می گویند شل کردن کرم ها روی کود گاوی، قوی ترین ورمی کمپوست را تولید می کند. آنها نوشتند: “گیاهان … و حبوبات بیشترین افزایش زیست توده را در حضور ورمی کمپوست نشان دادند”.

امسال، دانشمندانی که در بنگلادش کار می کنند، دریافتند که ورمی کمپوست به طور قابل توجهی عملکرد برنج را افزایش می دهد.

تیمی متشکل از دانشمندان بنگلادشی و استرالیایی عمدتاً در تلاش بودند تا مکانیسم‌های افزایش حاصلخیزی خاک را از طریق ورمی کمپوست تعیین کنند.

آنها کشف کردند که خاک کرم فسفر و نیتروژن اضافه می کند، اما درجه پراکندگی مواد غذایی به ماهیت خاک بستگی دارد – به نظر می رسد خاک های دشت سیلابی مواد مغذی را بهتر از خاک های پلکانی جذب می کنند.

این مطالعه نشان داد کشاورزانی که به ورمی کمپوست متکی هستند به طور متوسط ​​25 درصد عملکرد بیشتری از برنج بورو دارند.

دانشمندان در مجله Agriculture  پیش بینی کردند: “بهبود عملکرد برنج از طریق استفاده از ورمی کمپوست به کشاورزان برنج کمک می کند و نقش مهمی در توسعه کشورهای آسیای جنوب شرقی ایفا می کند.” .

در ماه مه، دانشمندان کشاورزی پاکستان گزارش دادند که ورمی کمپوست می تواند کود قوی برای رشد ذرت باشد. آنها با نوشتن در PLOS ONE دریافتند که ضایعات کرم باعث بلندتر، سنگین‌تر شدن و قوی‌تر شدن گیاهان ذرت می‌شوند و دانه‌های بیشتری تولید می‌کنند.

به خصوص وقتی که با بیوچار ترکیب شوند. آنها خاطرنشان کردند: «بیوچار و ورمی کمپوست مواد آلی هستند که نه تنها می توانند بقایای آلی را بهبود بخشند، بلکه غلظت مواد مغذی خاک را نیز افزایش می دهند.

 • منابع:
  1. The Secret to the Perfect Organic Fertilizer? Worms
 • تبلیغات: 
  1. شامپو بدنی که مسی از آن استفاده می کند
  2. خرید ارزان پارچه کتان طوسی عمده
  3. تنها راه کمک به رفع نوسانات قیمت دلار!
  4. جوان ترین موسس کارخانه معروف را بشناسید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.