پیدا شدن لیمویی در باغات هند که رشد عجیبی دارد

لیمو سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی، فیتونوترینت ها لیمو شیرین برای سرماخوردگی و آنتی اکسیدان ها است. آنها به ویژه منابع خوبی از ویتامین C و فولات هستند.

به گفته دپارتمان باغبانی دانشگاه پوردو، لیمو یکی از محبوب ترین مرکبات اسیدی است. منشأ آنها ناشناخته است، اگرچه برخی باغبانان نظریه می دهند که آنها از شمال هند آمده اند.

لیمو در سراسر جنوب اروپا، خاورمیانه و شرق آسیا رشد می کند. آنها در سال 1493 توسط کریستوفر کلمب به دنیای جدید آورده شدند.

امروزه تولید کنندگان ماشین ظرفشویی ال جی ساخت کره پیشرو لیمو عبارتند از: کالیفرنیا، آریزونا، ایتالیا، اسپانیا، یونان، ترکیه، قبرس، لبنان، آفریقای جنوبی و استرالیا.

لیمو در تمام طول سال در دسترس است اما تابستان فصل اوج آن است. لیمو یک میوه بسیار متنوع است.

می‌توانید آن‌ها را به صورت ورقه‌ای بخورید، آب لیموی سالم بنوشید، لیموناد درست کنید، غذا را با آن تزئین کنید، پوست آن‌ها را آب نبات بزنید و از آب و پوست آن در آشپزی و غیره استفاده کنید.

لیمو

آلیسا رامسی، متخصص تغذیه لیست کالاهای مجاز برای صادرات به عراق ثبت شده در نیویورک، متخصص قدرت و تهویه مطبوع و سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم غذایی می گوید: لیمو سرشار از ویتامین C، فولات، پتاسیم، فلاونوئیدها و ترکیباتی به نام لیمونین است. لیمونین ها در آب لیمو یافت می شوند.

با توجه به سالم ترین غذاهای جهان، یک چهارم فنجان آب لیمو حاوی 31 درصد از مصرف توصیه شده روزانه ویتامین C و 3 درصد فولات و 2 درصد پتاسیم است که همگی برای حدود 13 کالری است.

یک لیموی خام کامل لیست کالاهای صادراتی ایران به قطر حاوی 139 درصد از ویتامین C توصیه شده روزانه است و 22 کالری دارد.

مطالعات اخیر نقش لیمو را در دسترسی به کاروتنوئیدها، که فیتونوترینت‌های مفید، از سایر غذاها در طول فرآیند گوارش هستند، بررسی کرده‌اند.

کاروتنوئیدها می توانند دسترسی زیستی و فراهمی زیستی کمی داشته باشند، به این معنی که حتی اگر یک غذای غنی از کاروتنوئید مانند هویج بخورید، ممکن است بسیاری از کاروتنوئیدها را جذب نکنید.

 • منابع:
  1. Lemons: Health Benefits & Nutrition Facts
 • تبلیغات: 
  1. هند دومین تولید کننده نخود آبگوشتی سبز
  2. تایل درست شده با طلا در خانه بازیگر ایرانی
  3. استفاده از ظروف مسی در تخلیه آب دریاچه ارومیه
  4. برجسته کردن فضای زندگی با پرده حریر مخمل

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.