کشف گوجه‌ فرنگی گلخانه‌ای که در درمان بیماری کرونا به کار گرفته شد

خوردن گوجه‌ فرنگی گلخانه‌ای همراه با یک منبع چربی مانند یک سس روغن زیتون به جذب این کاروتنوئیدهای محافظ کمک می کند.

همچنین شایان ذکر است که مقدار زیادی از محتوای کاروتنوئید در پوست میوه یافت می شود، بنابراین خوردن کامل آنها می تواند مفیدترین باشد.

ممکن است از لخته شدن خون و بهبود زخم حمایت کند

گوجه فرنگی منبع خوبی از ویتامین K است که برای لخته شدن خون و بهبود زخم ها ضروری است.

همچنین شواهد فزاینده ای وجود دارد که ویتامین K ممکن است برای سلامت استخوان و قلب و عروق نیز مفید باشد.

NHS 1 میکروگرم ویتامین K به ازای هر کیلوگرم وزن بدن را توصیه می کند، اکثر افراد باید بتوانند با خوردن یک رژیم غذایی متنوع و متعادل به این مهم برسند.

مطالعه ای در سال 2015 توسط مجله تغذیه نشان داد که مصرف آب گوجه فرنگی به کاهش برخی از علائم یائسگی مانند اضطراب، مصرف انرژی در استراحت و ضربان قلب کمک می کند.

این مطالعه بر روی 95 زن 40 تا 60 ساله که 200 میلی لیتر آب گوجه فرنگی بدون نمک، دو بار در روز، به مدت هشت هفته مصرف کردند، انجام شد.

در حالی که این یک آزمایش کوچک بود، نتایج دلگرم کننده است و تحقیقات بیشتر را ایجاب می کند.

به طور گسترده ای تصور می شود که ترکیبی از خانواده میوه ها و سبزیجات شب بو به نام سولانین ممکن است شرایط آرتریت و درد مفاصل را تشدید کند.

با این حال، تا به امروز، هیچ تحقیقی برای حمایت از این فرض وجود ندارد و شواهد فقط حکایتی هستند.

آلرژی به گوجه فرنگی نادر است اما اگر آلرژی دارید، احتمالاً به سایر گیاهان خانواده شب بو از جمله بادمجان و سیب زمینی واکنش نشان خواهید داد.

اگر از داروهای خاصی استفاده می کنید، مانند مسدودکننده های بتا برای فشار خون بالا، باید توصیه ها و راهنمایی های پزشک عمومی یا پزشک خود را دنبال کنید.

اگر نگرانی‌هایی در مورد وضعیت سلامتی فعلی دارید یا داروی تجویز شده را دریافت می‌کنید، قبل از ایجاد هر گونه تغییر مهم در رژیم غذایی، با پزشک عمومی یا متخصص تغذیه خود مشورت کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.